The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online dla Mac

Zagraj w Elder Scrolls w wersji online

Elder Scrolls Online łączy w sobie wszystkie światy znanej serii gier RPG The Elder Scrolls. W przeciwieństwie do gier singleplayerowych takich jak Skyrim czy Oblivion, gracz może polować na potwory, przyłączać się do gildii lub wyruszyć do bitwy przeciwko innym graczom w tym MMORPG, nie tylko w pojedynkę, ale również w towarzystwie przyjaciół

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Dobra grafika
  • Wielki, otwarty świat
  • Duża dowolność w kreacji bohatera
  • Atmosferyczna muzyka
  • Ciekawy system walki

Wady

  • Dziwna animacja postaci
  • Utrata połączenia z historią serii Elder Scrolls

Bardzo dobry
8

Elder Scrolls Online łączy w sobie wszystkie światy znanej serii gier RPG The Elder Scrolls. W przeciwieństwie do gier singleplayerowych takich jak Skyrim czy Oblivion, gracz może polować na potwory, przyłączać się do gildii lub wyruszyć do bitwy przeciwko innym graczom w tym MMORPG, nie tylko w pojedynkę, ale również w towarzystwie przyjaciół

Całe Tamriel w pojedynczej grze

Podobnie jak w wielu innych grach RPG, przygodę w The Elder Scrolls Online zaczynamy od stworzenia postaci. Możemy wybrać klasę, rasę, płeć oraz posturę swojego bohatera. Rasa Imperial jest zarezerwowana tylko dla graczy, którzy zakupili edycję Imperial Edition. Przydatna informacja: w edytorze postaci można zobaczyć, jak nasz bohater będzie się prezentować w różnych typach zbroi, dzięki czemu można łatwo dopasować odpowiedni pancerz do postury bohatera. Ponadto w świecie cesarstwa Tamriel wybrana przez Ciebie postać może (niezależnie od swojej klasy) otrzymać zróżnicowany trening. Używający czarów Tanks są tak samo prawdopodobni jak strzelający z łuku miecznicy czy gladiatorzy uzdrowiciele. Jak zwykle praktyka czyni mistrza, a umiejętności nabywamy (podobnie jak w Skyrimie) w miarę ich wykorzystywania. Im więcej walki na miecze, tym lepszą technikę walki gracz opanowuje. To samo dotyczy zbroi czy tarcz. Analogicznie do innych gier tego gatunku, gracz w The Elder Scrolls Online wykonuje zadania zlecone przez różne postacie niezależne (NPC). Zadania są zróżnicowane, od zwykłych sprawunków do niebezpiecznych starć z przeciwnikami. Jednym z przykładowych zadań jest uwolnienie z lochów zniewolonych górników i pokonanie ich okrutnych strażników. Podczas szczególnie trudnych misji możesz połączyć swoje siły z innymi graczami. W przeciwieństwie do innych gier RPG online, w The Elder Scrolls Online można swobodnie tworzyć grupy. Ilość graczy, tak jak wymagana klasa, jest stała. Gra jest czymś więcej niż sieciową wersją Skyrima, chociażby dlatego, że świat The Elder Scrolls Online jest dużo rozleglejszy. W Tamriel występują wyspy, lasy, pustynie i lodowe pustkowia, które możesz swobodnie zwiedzać. Podczas podróży możesz znaleźć ukryte skarby oraz zadania. W poszczególnych regionach możesz natknąć się na starcie dwóch frakcji albo na pojedynek dwóch graczy (PvP). The Elder Scrolls Online różni się od gier typu World of Warcraft czy Final Fantasy XIV czymś, co developerzy nazywają Megaserver – dla całej Europy i Ameryki Północnej jest tylko jeden serwer. Takie rozwiązanie jest dobre szczególnie dla graczy mających wielu przyjaciół w grze.

Jest tylko jeden system walki: twój!


Akcję w The Elder Scrolls Online możesz obserwować na dwa sposoby: albo kamerą umieszczoną za postacią, albo z oczu bohatera. W obu tych perspektywach walka jest w miarę prosta. Kierujesz kamerę na przeciwnika i rozpoczynasz atak. Nie jest konieczne jego zaznaczenie, co dodaje The Elder Scrolls Online dynamiki. Atakujesz za pomocą lewego przycisku myszki, podczas gdy za blok odpowiada prawy przycisk. Ponadto udany blok oszałamia przeciwnika na krótką chwilę. Prawdziwą siłę stanowią specjalne umiejętności, których mogą się nauczyć doświadczeni gracze. Umiejętności te można umieścić w pasku szybkiego dostępu i wykorzystać w walce. Powodują one duże obrażenia u przeciwników, ale zużywają one magiczną energię. Od poziomu 15 gracz ma możliwość stworzenia dwóch zestawów broni i umiejętności. Dzięki temu jest możliwa szybka zmiana stylu walki w trakcie starcia – na przykład przełączenie się pomiędzy walką dystansową, a walką mieczem w zwarciu. W starciach różnych frakcji, w bitwach z innymi graczami można konstruować broń oblężniczą i wykorzystać ją w walce o kluczowe pozycje na mapie. Tworzyć można również broń i zbroje. Jednakże system craftingu w The Elder Scrolls Online nie jest tak wyrafinowany jak w Final Fantasy XIV. Większe odległości na mapie można pokonywać na koniach, które można zakupić w stajniach.

Zapierająca dech sceneria, ulepszona animacja, dobry serwer


Świat The Elder Scrolls Online dopracowany został w najmniejszych detalach. Scenerie są wspaniale i realistyczne: promienie słońca nastrojowo przedzierają się przez korony drzew, budynki pokryte są teksturami w bardzo dobrej rozdzielczości. Twórcy zręcznie oddali nastrój krain, w których średniowieczna sceneria miesza się ze światem fantasy. W The Elder Scrolls Online możemy podziwiać zmieniające się warunki pogodowe oraz cykl dnia i nocy, przydający światu Tamriel wrażenia realizmu. Wydaje się nawet, że twórcy wzięli sobie do serca krytyczne uwagi dotyczące bezceremonialnego kopiowania lochów ze Skyrim i włożyli więcej wysiłku w stworzenie bardziej skomplikowanych i pełnych pułapek korytarzy. Mimo tego jednak lochy w The Elder Scrolls Online nie są nawet w połowie tak wyrafinowanie skomplikowane jak w Final Fantasy XIV. Mechanika bossów i wyzwań w grze są raczej proste: polegają głównie na pokonaniu wrogów. Bohaterowie i scenerie są dość charakterystyczne dla serii The Elder Scrolls, pełne są najmniejszych detali i zanurzone w złowieszczej, ponurej atmosferze. Kto jednak woli cieplejszą scenerię, powinien raczej sięgnąć po Final Fantasy XIV lub Wildstar, w których grafika postaci nawiązuje do komiksowej stylistyki. The Elder Scrolls Online towarzyszy świetna muzyka. Dialogi nagrane przez profesjonalistów dopełniają nastrojową atmosferę The Elder Scrolls Online. Ponadto serwer jest nadspodziewanie stabilny i nie musiałem ustawiać się w żadnej kolejce, nie spotkałem się też z żadnymi problemami z połączeniem, a i jakość animacji została odczuwalnie poprawiona od czasu wersji Beta.


Konkluzja: łagodna MMORPG dla samotnych fanów Skyrima


The Elder Scrolls Online jest bardzo porządną produkcją. Tylko czasami drobne bugi przeszkadzają w eksploracji ogromnego świata gry. Krótko mówiąc, jest to jedna z najbardziej dopracowanych gier, w jakie grałem. The Elder Scrolls Online daje graczowi dużo swobody. Można ją odczuć już przy tworzeniu postaci, a kończy się na pytaniu, kogo zabierasz na wyprawę do lochów. Brakuje Ci wojownika czy uzdrowiciela? Trudno, spróbuj iść bez nich – najwyżej wyprawa skończy się niepowodzeniem. Jeżeli akurat nie ma online żadnego z Twoich przyjaciół, jest mnóstwo zadań dla samotnych graczy. Nieco irytują przerywniki filmowe oraz wysoka cena abonamentu i samej gry. Czas pokaże, czy The Elder Scrolls Online będzie wystarczająco wciągająca, by uzasadnić comiesięczną opłatę.

Najczęściej pobierane RPG na mac

The Elder Scrolls Online

Download

The Elder Scrolls Online

Opinie użytkowników o The Elder Scrolls Online

Sponsorowany×